ثواب قرائت سوره های قرآن(قسمت دهم)

 

برگرفته از کتاب ثواب قرائت سوره های قرآن نوشته رضا بزازبنابی

 

91. فضیلت سوره تین: امام صادق(ع) فرمودند: هر کس سوره تین را در نماز های واجب و مستحبّی بخواند، از بهشت تا رضایتش به او عطا    می شود.

92. فضیلت سوره علق: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هر کس سوره علق را بخواند، مثل این است که تمامی سوره های مفصل را خوانده است.

93. فضیلت سوره قدر: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هر کس سوره قدر را بخواند، ثواب کسی را برایش عطا می کنند که ماه رمضان را روزه گرفته و شب قدر را احیاء کرده است.

94. فضیلت سوره بینه: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هر کس سوره بینه را بخواند، روز قیامت با بهترین بندگان خواهد بود.

95. فضیلت سوره زلزال: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هر کس سوره زلزال را بخواند، مثل آن است که سوره بقره را خوانده و ثواب کسی را برایش  می دهند که یک چهارم قرآن را خوانده باشد.

96. فضیلت سوره عادیات: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هر کس سوره عادیات را بخواند، به تعداد بیتوته کنندگان در مزدلفه ده حسنه به او پاداش عطا می شود.

97. فضیلت سوره قارعه: امام باقر(ع) فرمودند: هر کس سوره قارعه را بخواند، خداوند متعال او را از فتنه دجّال حفظ کند؛ از اینکه به او ایمان آورده و او را از زشتی جهنم حفظ کند.  

98. فضیلت سوره تکاثر: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هر کس وقت خواب سوره تکاثر را بخواند، از عذاب و فتنه قبر حفظ می شود.

99. فضیلت سوره عصر: امام صادق(ع) فرمودند: هر کس سوره والعصر را در نماز های مستحبی بخواند، خداوند او را مبعوث می کند در حالی که چهره اش نورانی و دندان هایش خندان و چشمش روشن است، تا داخل بهشت شود.

100. فضیلت سوره همزه: امام صادق(ع) فرمودند: هر کس سوره همزه را در نمازهای واجب بخواند فقر از او دور می شود و روزی بر او روی آورد و مرگ بد از او دفع شود.

/ 1 نظر / 10 بازدید
sasa

سلام! اگه الان تو همین سن و سالی که نو عکست هست باشی باید بگم که خیلی کارت درسته! ایشالا خدا کمکت کنه ادامه بدی. البته امیدوارم یه کمی دقیقتر هم وارد ایات بشی.حتما استفاده می کنیم! [چشمک]