ثواب قرائت سوره های قرآن(قسمت چهارم)

برگرفته از کتاب ثواب قرائت سوره های قرآن نوشته رضا بزازبنابی

31. فضیلت سوره سجده: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هر کس سوره سجده و ملک را بخواند، مثل این است که شب قدر را احیاء کرده است.

و نیز امام صادق(ع) فرمودند: هر کس سوره سجده را هر شب جمعه بخواند، خداوند نامه اعمالش را به دست راستشمی دهد و محاسبه اش نمی کند و از یاران محمد مصطفی(ص) و اهل بیتش خواهد بود. 

32. فضیلت سوره احزاب: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هر کسی سوره احزاب را بخواند و به زن و کنیزانش یاد بدهد، از عذاب قبر در امان خواهد بود.

33. فضیلت سوره سبا: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هر کس سوره سبا را بخواند، تمامی پیامبران و رسولان در روز قیامت رفیق او خواهند بود و با او مصافحه خواهند کرد.

34. فضیلت سوره فاطر: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: کسی که وارد قبرستان شود و سوره یس را بخواند، عذاب اهل قبور کم می شود و برای قاری آن به تعداد مردگان حسنات و پاداش داده می شود.

35. فضیلت سوره صافات: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هر کس سوره صافات را بخواند، به تعداد اجنه و هر شیطانی ده حسنه و پاداش عطا می شود شیاطین از او دور می شوند و از شرک بری می شود و دو ملک محافظش روز قیامت شهادت می دهند که او به پیامبران ایمان داشت.

36. فضیلت سوره ص: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هر کس شب های جمعه، سوره ص را بخواند آن قدر از خیر دنیا و آخرت برایش عطا می شود که به هیچ کس جز پیامبران و امامان معصوم و ملائک مقرب عطا نشده است و خداوند او را داخل بهشت کند و از اهل بیتش هر کس را که دوست دارد، حتی خادمش را نیز داخل بهشت می کند و او را از سختی روز قیامت حفظ می کند.

37. فضیلت سوره زمر: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: خداوند قاری سوره زمر را نا امید نمی کند و ثواب خدا ترسان را به او عطا می نماید.

38. فضیلت سوره مومن: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: تمامی ارواح پیامبران و صدیقان و مومنان بر قاری سوره مومن درود می فرستند و برایش استغفار می کنند.

39. فضیلت سوره فصّلت: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: به تعداد حروف این سوره، ده حسنه و پاداش به قاری آن داده خواهد شد.

40. فضیلت سوره شوری: امام صادق(ع) فرمودند: هر کس سوره شوری را بخواند روز قیامت در خالی مبعوث می شود که صورتش مثل برف و خورشید می باشد تا در حضور خداوند متعال بایستد. پس خداوند می فرماید: بنده ام! مداومت بر قراءت سوره شوری نمودی در حالی که از ثوابش خبر نداشتی. اگر می دانستی که این سوره چیست و ثوابش چقدر است ولکن من پاداش و جزای او را به تو می دهم. او را داخل بهشت کنید در حالی برایش در بهشت قصری از یاقوت قرمز می باشد که همه چیز از یاقوت است. ظاهر آن از باطنش دیده می شود و باطن آن از ظاهرش و برای او حوریی از حورالعین می باشد و هزار کنیز و هزار غلام از غلامان بهشتی که خدا آن ها را توصیف کرده است، برای او می دهند.     

 

/ 2 نظر / 11 بازدید

سلام محمدحسین سیدم آمدم مغازه نبودی می خواهم یک وبلاگ با کمک هم راه بندازیم اگه موافقی یه زنگ بزن تا کلمه عبور رابهت بگم . راستی تم وبلاگتم خیلی بی خوده عوضش کن.[خنده]

محمود

سلام با مطلبت خیلی حال کردم ولی چون نگرش سیاسی رو با دین مخلوط کردی خوشم نیومد موفق باشی راستی به وبلاگ مدیریت تکنولوژی برتر هم یه سری بزن ممنون