ولادت نور

ولادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد بن عبدالله(ص) و بنیانگذار مذهب تشیع حضرت امام جعفر صادق(ع) بر تمامی مسلمانان مبارک باد.

 

امروز بود. بله امروز بود که دریاچه ساوه خشک شد، آتشکده فارس خاموش شد و بت های دور کعبه سرنگون شدند.امروز بود که شمع جمع آفرینش دیده به جهان گشود و با میلادش ایوان کسری و چهارده کنگره آن شکست و فروریخت. این قضایا در دنیا نادر هستند. هیچ کدام از ما در این که آن حضرت در روز جمعه 17 ربیع الاول عام الفیل در مکه دیده به جهان گشود و همچنین در این که رسول خدا(ص) اعظم آفریده هاست اختلاف نظری نداریم اما حال می خواهیم با دلیل بدانیم چرا نبی مکرم اسلام(ص) اعظم آفریده هاست؟

 

برهان اوّل: پیامبر(ص) می فرمایند:«کنت نبیا آدم بین الماء و الطّین» در حالی که آدم بین آب و گل بود، من پیامبر بودم.

-سوال: چطور می شود انسانی در حالی که هنوز آدم خلق نشده بود، پیامبر باشد؟

در ادامه پیامبر(ص) فرمودند: نخستین مخلوق خدا نور من است که از نور و جلال عظمت خویش آفرید و پس از آن، نور من به قدرت الهی طواف                         می نمود، تا این که به مقام جلال و عظمت الهی در هشتاد هزار سال نائل گردید و سپس به جهت تعظیم، سجده ی الهی را به جا آورد و در آن حال نور علی(ع) از آن به وجود آمد. نور من به عظمت الهی و نور علی به قدرت الهی، محیط به آفرینش شد.

 

برهان دوّم: خداوند متعال فرمود:«لولاک لما خلقت الافلاک» اگر تو نبودی هستی را نمی آفریدم.

پس پیامبر(ص) اعظم همه آفریده ها و مظهر اسم اعظم الهی هستند و اشراف به همه موجودات آفرینش دارند.

 

برهان سوّم: امام علی(ع) از پیامبر(ص) پرسیدند: آیا مقام جبرئیل از شما بالاتر است؟

پیامبر(ص) فرمودند: بطور یقین خداوند تبارک و تعالی پیامبرانش را بر فرشتگان مقربش و مرا بر همه پیامبران برتری داده است و سپس فرمودند:«ما خلق الله خلقا افضل منی» خداوند متعال آفریده ای برتر از من نیافریده است.

 

/ 0 نظر / 11 بازدید