ثواب قرات سوره های قرآن(قسمت اول)

1.  فضیلت سوره ی حمد: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هر مسلمانی سوره حمد را بخواند، ثواب خواندن 2 قسمت از 3 قسمت قرآن و ثواب کسی که بر تمامی مومنان تصدق بدهد، به او عطا        می کنند.

2.  فضیلت سوره ی بقره: پیامبر(ص) فرمودند: صلوات و رحمت خداوند بر قاری سوره بقره باد و ثواب نگهبانی که یک سال بدون آرامش در راه خدا نگهبانی کرده، به او عطا کرده می شود.

3.  فضیلت سوره ی آل عمران: پیامبر(ص) فرمودند: هر کس سوره   آل عمران را بخواند، به تعداد آیاتش امان و پناهی برای عبور از پل جهنم برایش عطا می شود.

4.  فضیلت سوره ی نساء: حضرت امیرالمومنین(ع) فرمودند: هر کس سوره ی نساء را در هر جمعه بخواند به هنگام دفن از فشار قبر در امان می ماند.

5.  فضیلت سوره ی مائده: امام باقر(ع) فرمودند: هر کس هر پنجشنبه  سوره ی مائده را بخواند، ایمانش را تاریکی نمی گیرد و هیچ وقت مشرک نمی شود.

6.  فضیلت سوره ی انعام: امام رضا(ع) فرمودند: هر کس سوره ی انعام را بخواند، تا قیامت برایش تسبیح می کنند.

7.  فضیلت سوره ی اعراف: پیامبر(ص) فرمودند: خداوند بین قاری سوره ی اعراف و ابلیس حجاب و پرده ای قرار داده است و روز قیامت حضرت آدم(ع) او را شفاعت می کند.

8.  فضیلت سوره ی انفال: پیامبر(ص) فرمودند: من روز قیامت شفیع و شاهد قاری سوره ی انفال و برائت هستم بر اینکه دو رو نبوده و برایش به تعداد تمامی منافقان چه مرد و چه زن ده حسنه و پاداش عطا می گردد و ده گناهش محو میگردد و ده درجه بالاتر می رود و در دنیا تا زنده است عرش و حاملانش برایش درود   می فرستند.

9.  فضیلت سوره ی یونس: امام صادق(ع) فرمودند: هرکس سوره ی یونس را هر دو ماه یا سه ماه یک بار بخواند، نترسد از اینکه جاهلان و نادانان باشد و روز قیامت از نزدیکان و مقربان درگاه الهی خواهد شد.

10. فضیلت سوره ی هود: امام باقر(ع) فرمودند: هر کس سوره ی هود را در هر جمعه بخواند، روز قیامت خداوند او را در زمره و گروه پیامبران مبعوث می کند و خطای اعمالش نیز آن روز شناخته نخواهد شد.

 

/ 3 نظر / 30 بازدید
gulf

وبلاگ زیبا ودوست داشتنی دارید همیشه شاد و سر حال باشید به این سایت هم سری بزنید فکر کنم خوشتون بیاید http://www.gulf-pixels.com/uowd/photogallery اگر خوشتون اومد یادتون نره ما هم لینک کنید[گل][گل][لبخند]

gulf

سلام متشکرم از اینکه به فوتوبلاگ سر زدید. لینک شما در صفحه لینکها قرار گرفت. لینک صحیح فوتوبلاگ http://uowd.gulf-pixels.com/photogallery است و لینک کنونی به صفحه لینکها میباشد. البته شما در انتخاب لینکتان کاملا آزادید. موفق باشید.