مبعث 4

ویژه نامه بعثت پیامبر اکرم (ص) (3)

 

پیامهایی از بعثت (3)

 

***پیامبر(ص) و ساده پوشی

ساده زیستی رسول خدا(ص)، بی‏توجهی به جلوه‏های فریبنده دنیا و ناز ونعمت آن در همه شؤون زندگی وی متجلّی بود نقل شده است که گاهی آن حضرت، روی حصیرمی‏خوابید، بی‏آنکه جز آن چیزی زیرش باشد.

هرچه فراهم بود می‏پوشید، در حدیث است که: «هرچه که از حلال می‏یافت، می‏پوشید». مهم، مباح بودن جامه بود نه قیمت و جنس و دوخت و جذّاب بودن آن.

**روز ولادت اسلام

27 رجب، یکی از بزرگ‏ترین اعیاد اسلامی است. روزی که رسول خدا بهپیامبری مبعوث شد و وحی الهی بر آن حضرت نازل گشت. امروز روز ولادت اسلام است، روزیکه مردم از ظلمات بیرون آمدند و به نور پیوستند، پس بر امت است که امروز را درسراسر جهان جشن بگیرند و شادمانی کنند، جشنی بزرگ که سزاوار این روز بسیار بزرگباشد.

 

*پیامبر(ص) در نگاه مهاتماگاندی

خوشتر آن باشد که سرّ دلبران گفته آید در حدیث دیگران

مقام و شخصیت معنوی آسمانی رسول مکرّم اسلام(ص) نه تنها پیروانش را شیفته خودساخته، بلکه بسیاری از اندیشمندان و بزرگان غیرمسلمان را بر آن داشته تا از عظمت ویسخن بگویند و آن مرد خدایی را گرامی بدارند. گاندی، یکی از کسانی است که دربارهپیامبر بزرگ اسلام چنین می‏گوید: «حضرت محمد(ص) پیغمبری بزرگ، و مردی شجاع بود و ازکسی جز خدا نمی‏ترسید. هرگز ندیدند که چیزی بگوید و عملی غیر از آن به جا آورد. حضرت پیغمبر(ص) ثروت را اختیار نکرد با این که اگر می‏خواست می‏توانست. هنگامی کهخواندم که خود و خاندانش چه محرومیت‏هایی به طور اختیاری تحمّل کردند، اشکهاریختم.

برگرفته از سایت مرکز تعلیمات اسلامی واشنگتن

 

 

/ 0 نظر / 28 بازدید